| |

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 4 - 36276300 - 035
  • 36261829 - 035
  • 8913634763

دیوان بین المللی دادگستری روز چهارشنبه با استناد به عهدنامه مودّت، روابط اقتصادی و حقوق کنسولی مصوب سال ۱۹۵۵، صلاحیت خود را در خصوص دعوای جمهوری اسلامی ایران علیه دولت ایالات متحده آمریکا احراز نموده و با قبول درخواستِ صدور قرار موقت در مورد اعمال تحریم های یک جانبه و ناقض حقوق بشر و حقوق بشر دوستانه این دولت علیه ملت ایران اعلام نمود:

دولت آمریکا باید اقدامات یک جانبه خود را که طبق تصمیم مورخ ۸ می ۲۰۱۸ اتخاذ نموده ‌است، رفع نماید. این رفع محدودیت ها شامل دارو و تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، اقلام کشاورزی و تجهیزات و خدمات مربوط به امنیت هوانوردی و هواپیمایی کشوری می‌باشد.

دیوان همچنین به اتفاق آراء اعلام نموده است: آمریکا باید اطمینان دهد که در خصوص صدور مجوزهای لازم و مبادلات و پرداخت های مالی مربوط به اقلام و خدمات مزبور هیچ گونه مانعی ایجاد نگردد. طرفین نیز باید از هر گونه اقدامی که موجب تشدید یا تداوم اختلاف مطرح شده گردد، خودداری ورزند. ضمناً تدابیر فوق موقتی بوده و تا زمان حصول رای نهایی برای طرفین الزام آور خواهد بود.

کانون وکلای دادگستری استان یزد این موفقیت بین المللی را به تیم وکلای مدافع جمهوری اسلامی ایران به ویژه به جناب آقای وکیل دکتر محسن محبی، نماینده جمهوری اسلامی ایران در دیوان بین المللی دادگستری تبریک عرض نموده و از خداوند منان توفیق در ادامه مسیر تا حصول نتیجه در راستای تحقق منافع ملت ایران و اهداف جمهوری اسلامی ایران را خواستار است.

 

درباره ما

کانون وکلای دادگستری استان یزد

 

یزد –بلوار امامزاده جعفر (ع)- خیابان مصلی

کوچه هتل کاروان سرای مشیر -دربند مشیر - پلاک 96

کدپستی: 8913634763

 ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 15

                    پنج شنبه 8:30 الی 14

راه های تماس

راههای تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تلفن تماس : 4 - 36276300 - 035

شماره فکس: 36261829 - 035
آدرس سایت : http://www.yazdbar.ir

کانال تلگرام: YazdBarir@