| |

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 4 - 36276300 - 035
  • 36261829 - 035
  • 8913634763

اتوماسیون کانون

مجله کانون

تسلیت و تهنیت


 

12 تیرماه که به نام روز افشای حقوق بشر آمریکایی نام گرفته، آئینه تمام نمایی از استاندارد دو گانه کشوری است که همواره پشت نقاب دفاع از حقوق بشر، از ناقضان جدی آن بوده است. بد عهدی ها و پیمان شکنی های دولتمردان آمریکا بر ملت ایران پوشیده نیست. اقدامات اخیر آن در خروج یکجانبه از برجام، خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل و اقدامات خودسرانه ای چون انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس و نادیده گرفتن حق تعیین سرنوشت خلق ستمدیده فلسطین، حمایت از دولت کودک کش اسرائیل، سکوت در برابر فجایع انسانی در یمن و میانمار، جاسوسی، مداخله در امور داخلی کشورها، تخریب محیط زیست و نیز سیاست اخیر دولت ترامپ و نقض سیستماتیک حقوق زندانیان و رنگین پوست ها به ویژه مهاجران و جنگ افروزی در خاورمیانه نمونه هایی از نقض فاحش حقوق بشر توسط دولتی است که داعیه تحقق حقوق بشر در سراسر جهان را دارد؛ این در حالی است که دولت آمریکا در قبال اقدامات مشروع دولت ها یا نهضت های  آزادی بخش، سیاست های دوگانه ای در پیش گرفته است. اما برای ملت ایران هفته افشای حقوق بشر آمریکایی، یادآور خاطره تلخ از دست دادن 290 نفر از هموطنان در سرنگونی هواپیمای ایرباس توسط ناو وینسنس در خلیج فارس است.

اختصاص هفته ای جهت بازخوانی پرونده حقوق بشری آمریکا در موارد نقض حقوق بشر در داخل و خارج این کشور جهت اجرای منویات  مقام معظم رهبری، پیگیری دستگاه دیپلماسی و نیز مشارکت همه جانبه جامعه مدنی کشور را می طلبد. هتک کرامت انسانی و نقض حقوق بشر توسط دولت آمریکا در پشت نقاب حقوق بشرخواهی از دیدگاه مردم آزاده و فکور ایران و نیز قشر حق محور وکلای دادگستری به عنوان اعضای قدیمی ترین نهاد مدنی هرگز پذیرفتنی نیست.

قاطبه وکلای دادگستری ضمن احترام به مبانی حقوق بشر و دفاع از آن با رفتار و خوانش آمریکایی حقوق بشر اعلام مخالفت و آن را محکوم می نمایند.

 

 

 

درباره ما

کانون وکلای دادگستری استان یزد

 

یزد –بلوار امامزاده جعفر (ع)- خیابان مصلی

کوچه هتل کاروان سرای مشیر -دربند مشیر - پلاک 96

کدپستی: 8913634763

 ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 15

                    پنج شنبه 8:30 الی 14

راه های تماس

راههای تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تلفن تماس : 4 - 36276300 - 035

شماره فکس: 36261829 - 035
آدرس سایت : http://www.yazdbar.ir

کانال تلگرام: YazdBarir@