| |

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 4 - 36276300 - 035
  • 36261829 - 035
  • 8913634763

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، نشست هم اندیشی با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان یزد روز یکشنبه به تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ در محل کانون وکلای دادگستری استان یزد برگزار گردید. در این دیدار دکتر محمد حسین جعفری رئیس کانون وکلای دادگستری استان، ضمن خیر مقدم به اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات، با معرفی جايگاه کانون وکلا در نظام حقوقی و قضايی كشور، تشابهات این دو نهاد را خودگردان بودن و همچنین هدف مشترک در خدمت عمومی اعم از آگاهی بخشی و روشن ساختن افكار عمومی و بالا بردن سطح معلومات و دانش حقوقي و اجتماعی مردم عنوان کرد. وی مهمترین دغدغه کانون های وکلا را بحث استقلال از سال ۱۳۳۱ دانست که در مقابل تمام هجمه ها از استقلال خود دفاع کرده اند. وی با تجليل و تكريم از شخصيت حقيقی وكلای مركز مشاوران قوه قضاييه، به عدم رسمیت شخصيت حقوقی اين مركز در جامعه جهانی اشاره کرد. جعفری استقلال کانون های وکلا را به نفع عموم شهروندان دانست و افزود: مطبوعات به عنوان رکن چهارم دموکراسی، زمینه ساز روشنگری و توسعه همه جانبه کشور هستند. رئیس کانون وکلای استان ضمن استقبال از هرگونه نقد نسبت به این نهاد، حاكميت قانون، شفافیت و پاسخ گویی را سرلوحه اقدامات کانون وکلای استان دانست. وی از افتتاح اینفوگرافی کلینیک حقوق شهروندی در آینده نزدیک خبر داد و بر آموزش شهروندان نسبت به حقوق خود تاکید نمود.

در ادامه کاظم صادق پور، رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات استان ضمن ابراز خرسندی بابت تشکیل این نشست و همچنین تاکید بر اهداف مشترک این دو نهاد، دفاع مطبوعات را یک دفاع همه جانبه از حقوق مردم دانست که در این راستا خبرنگاران به علت مناعت طبع از حقوق عموم مردم به غیر از حقوق خود دفاع می کنند. وی سابقه خانه مطبوعات را علیرغم فراز و نشیب ها مثبت ارزیابی کرد و از عزم هیات مدیره در خدمت به مطبوعات استان خبر داد. علی محمد میرحسینی مدیرعامل خانه مطبوعات، ارتباط مستمر بین خانه مطبوعات و کانون وکلا را در پیگیری حقوق و آزادی های مشروع مردم تاثیرگذار دانست و ضمن اشاره به تشکیل کمیته های انضباطی و حقوقی، هدف از تشکیل این کمیته ها را نظارت بر امور غیر رسانه ای و غیر اخلاقی در فضای مطبوعات و همچنین استیفاء حقوق اصحاب رسانه عنوان کرد و از کانون وکلا خواست در زمینه امور حقوقی به این کمیته یاری رساند. سید محمد جواد عرفانفر، بازرس خانه مطبوعات، اصحاب رسانه و خانه مطبوعات را در کنار کانون وکلا دانست و پیشنهاد داد نشست های ماهانه جهت آشنایی مردم و اصحاب رسانه با حقوق شهروندی برگزار گردد.

در انتها اعضای کانون وکلای استان به بیان دیدگاه های خود پرداختند. اکبر پسران، نماینده کانون وکلای استان در شورای اجرایی اسکودا، ضمن تاکید بر هم مسیر بودن کانون وکلا و خانه مطبوعات در حفظ حقوق مردم، این ارتباط دوجانبه را در سطح کشور بی نظیر دانست و بر حمایت حقوقی از اصحاب رسانه و همچنین حمایت مطبوعات از کانون های وکلا و حرفه وکالت تاکید نمود. اکبر صدری عضو هیات مدیره، ضمن بیان نقش مکمل این دو نهاد، ابزار نشر مطبوعات و همچنین تولید محتوا توسط کانون وکلا را در ارتقا آگاهی های جامعه موثر عنوان کرد و از مطبوعات خواست تا ضمن ایجاد جذابیت، اقبال عمومی به مطبوعات را در کشور افزایش دهند. محمد حسین سلیمیان مسئول کمیسیون روابط عمومی، دغدغه کانون وکلا را خدشه دار نشدن استقلال کانون وکلا در مطبوعات بیان کرد و خواستار تحقق شعار کانون وکلای استان یزد مبنی بر استقلال وکیل، تضمین حقوق شهروندی به عنوان یک رویکرد در مطبوعات استان شد. سید احمد کاظمی معاون اداره معاضدت قضایی، ضمن بیان مشاوره روزانه و رایگان حقوقی و آموزش حقوق شهروندی توسط کلینیک حقوق شهروندی به عنوان بخشی از وظایف حاکمیتی، به ضرورت انعکاس این خدمت صادقانه وکلا تاکید کرد. در پایان به رسم یادبود، کتاب منشور حقوق شهروندی به هر یک از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات تقدیم گردید.

 

 

 

درباره ما

کانون وکلای دادگستری استان یزد

 

یزد –بلوار امامزاده جعفر (ع)- خیابان مصلی

کوچه هتل کاروان سرای مشیر -دربند مشیر - پلاک 96

کدپستی: 8913634763

 ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه 8:30 الی 15

                    پنج شنبه 8:30 الی 14

راه های تماس

راههای تماس با کانون وکلای دادگستری استان یزد

آدرس ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
شماره تلفن تماس : 4 - 36276300 - 035

شماره فکس: 36261829 - 035
آدرس سایت : http://www.yazdbar.ir

کانال تلگرام: YazdBarir@